O nas

Studia Podyplomowe: Hermeneutyka Cywilizacji to zupełnie nowa jakość na polskim rynku edukacji.

Odpowiadamy na pytania:

• Ile jest cywilizacji na świecie?
  • Jak współpracować z przedstawicielami innych kultur?
  • Czym się różnią cywilizacje i religie? Co mają wspólnego?
  • Co to oznacza dla świata?
  • Jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce i odnieść dzięki niej sukces?

Nasze studia oferują nie tylko praktyczną wiedzę, którą będziecie mogli Państwo wykorzystać w swojej pracy zawodowej, ale także narzędzia głębszego zrozumienia globalnych procesów oraz istniejących na świecie cywilizacji (m.in. zachodnia, islamska, indyjska) i kręgów kulturowych.

Specjalizacja, którą otrzymają nasi absolwenci to „ekspert międzykulturowy”. Nasze studia to nie są jednak wcale tradycyjne studia kulturoznawcze, które po prostu zaznajamiają z różnorodnością kultur. My idziemy krok dalej: dostrzegamy w tej różnorodności ukryte procesy, regularności, prawa i złożone mechanizmy interakcji. Dzięki temu możemy przekazać Państwu wiedzę interdyscyplinarną z dziedziny psychologicznej, socjologicznej, kulturoznawczej, politologicznej, filozoficznej, religioznawczej oraz cywilizacyjnej.

Plakat promujący nasze studia w Trójmieście

Wszystko po to, aby ułatwić Państwu sukces w pracy zawodowej: w samorządzie, dyplomacji, służbie państwowej, w korporacji, konsultingu, w dziennikarstwie, mediacji, turystyce, administracji, handlu zagranicznym czy branży artystycznej.

„Hermeneutyka” to inaczej sztuka zrozumienia. Z kolei „cywilizacja” to jedno z najbardziej ogólnych pojęć w humanistyce. A więc „hermeneutyka cywilizacji” to sztuka rozumienia procesów, które kształtują naszą przyszłość. Do ich zrozumienia potrzeba nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też solidnej dawki wiedzy praktycznej. Wychodzimy z założenia, że wiedzę najlepiej czerpać z samego jej źródła, dlatego też nasze podejście różni się od typowo teoretycznych studiów spotykanych gdzie indziej. Wśród naszych wykładowców są nie tylko naukowcy-akademicy, ale też dyplomaci, dziennikarze, artyści, podróżnicy, psychologowie, analitycy stosunków międzynarodowych czy praktykujący buddyści oraz tatarscy muzułmanie.

[Więcej o naszych wykładowcach]

Nasi studenci posiądą wiedzę na temat rozmaitych tożsamości kulturowych oraz cywilizacyjnych. Poznają nie tylko filozoficzne, ale międzydyscyplinarne badania i analizy najważniejszych cywilizacji oraz wybranych kultur świata. Poznają dorobek polskich, anglosaskich i innych cywilizacjonistów. Stosownie do swoich zainteresowań będą mieli okazję pogłębić wiedzę i usprawnić rozumienie najważniejszych religii i światowych systemów etycznych.

[Więcej o planie studiów]

panorma in mari via tua